Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 10952213



*

nr 1095 2213


ETCHING

Amintore Fanfani, composition, Sign -72, Numrerad, subject: 20x13,


Amintore Fanfani, Komposition, Sign -72, Numrerad, motivet: 20x13


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 400

Auction date:

Monday Mars 13 2017
at 19:18:16


  • Bid history
Time Bidder Bid
8/3 20:14:10 1      150 kr
13/3 15:07:08 2      300 kr
13/3 18:56:36 3      250 kr
13/3 18:56:36 2      300 kr (Robot)
13/3 19:09:51 3      Vinnande bud
13/3 19:13:16 2      400 kr
13/3 19:13:16 3      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: amintore fanfani etsning etsningar grafik komposition numrerad
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    tomorrow
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr