Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Carborundumetsning 11391108



*

nr 1139 1108


Alain Soucasse

(f. 1951), Sverige


Alain Soucasse (b. 1951), 20/50, subject: 39x29,


Carborundumetsning, Alain Soucasse (f. 1951), 20/50, motivet: 39x29


Alain Soucasse, born in 1951 in the Pyrénées, France, painter

Droit De Suite

Yes

Estimate:

600

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday October 23 2017
at 18:38:22


  • Bid history
Time Bidder Bid
21/10 19:58:30 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Oct 23

Grafik

På Tema Grafik har vi samlat etsningar, litografier, etsningar och träsnitt av konstnärer som Bo Åke Adamsson, Albin Amelin, Mårten Andersson, Gert Aspelin, Astri Bergman-Taube, Ola Billgren, Ernst Bi ...



Read more about Grafik

  • Artist/Designer

Alain Soucasse

Alain Soucasse, born in 1951 in the Pyrénées, France, painter

Read more about Alain Soucasse
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: alain soucasse carborundumetsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 9183 ETCHING
    Hans Wigert (1932-2015), Sweden. Signed, numbered ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:07
  • 9024 ETCHING
    Italian artist, sigm EA. Image dimensions: 29x40 c..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:07
  • 9020 Färgetning
    Julius Baltazar. Signed, numbered 5/30. Image dime..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 18:14




Ladda ner broschyr