KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16231020
nr 1623 1020
Ã…se Christian Danell
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Nakenstudie rygg. Monogramsignerad. Olja på duk, 140x85 cm, yttermått inklusive ram: 150x94 cm
Åse Christian Danell, Å.C. Danell,svensk bildkonstnär född 1944 i Stockholm.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 27 maj 2024
kl 20:41:42
27/5 19:20:43
- Klassiska
27 maj
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Ã…se Christian Danell
Läs mer om Ã…se Christian Danell