KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16428279
nr 1642 8279
Folke Wilhelmson Berg
(1896-1974), Sverige
Oljemålning, Signerad F W. Son. Berg. Daterad -41, fiskeläge. Olja på duk, 55x64 cm, yttermått inklusive ram: 70x80 cm
Folke Wilhelmson Berg, född 1896, död 1974, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 september 2024
kl 19:37:21
15/9 18:46:25
Folke Wilhelmson Berg
Läs mer om Folke Wilhelmson Berg