KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14207200
*
nr 1420 7200
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
"Restaurant". Signerad. Blandteknik på pannå, 28x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 september 2021
kl 19:21:49
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 19:16:49
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
John Jon-And
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Läs mer om John Jon-And
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå john jon-and svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:42
-
9362 Blandteknik
Bo Yson Sjöberg (1915-1994), Sverige. Landskap. Si..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:03
-
9022 Blandteknik
Ernö Fischer, Signerad, komposition, 37x45 cm, ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:27
-
9023 Blandteknik
Julius Baltazar (1949). Frankrike. Signerad, bland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:10
-
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:33
-
9080 Blandteknik
Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, date..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:22
*
John Jon-And
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
Läs mer om John Jon-And
nr 1420 7200
John Jon-And
(1889-1941), Sverige
"Restaurant". Signerad. Blandteknik på pannå, 28x48 cm, yttermått inklusive ram: 47x66 cm
John Jon-And, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.
| Utrop: | 3.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.000 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 27/9 19:16:49 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
John Jon-And
John Jon-And, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Göteborg 1889, död 1941.Läs mer om John Jon-And
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik blandteknik på pannå john jon-and svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
8070 Blandteknik
4 st, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sverige. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:42 -
9362 Blandteknik
Bo Yson Sjöberg (1915-1994), Sverige. Landskap. Si..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:03 -
9022 Blandteknik
Ernö Fischer, Signerad, komposition, 37x45 cm, ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 18:27
-
9023 Blandteknik
Julius Baltazar (1949). Frankrike. Signerad, bland..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:10 -
1005 Blandteknik
Lambert Werner (1900-1983), Sverige. Komposition. ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 20:33 -
9080 Blandteknik
Lennart Nyström (f. 1944), Sverige. Signerad, date..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
2 feb kl 19:22



