KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 14719090
nr 1471 9090
Frans Lindström
(1874-1954), Sverige
Signerad, akvarell, vintermotiv, bladets mått: 25x36, yttermått inklusive ram: 39x51cm
Frans Lindström, född 1874 i Stockholm , död 1954, svensk målare.
Utrop:
800 kr
måndag 30 maj 2022
kl 19:17:57
Frans Lindström
Läs mer om Frans Lindström