Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 12113040



*

nr 1211 3040


Igge Karlsson

(1932-2009), Sverige


Igge Karlsson (1932-2009), Sweden. A woman, signed. PT. Subject: 38x52,


ETCHING, Kvinna, signerad. PT. Motivet: 38x52


Igge Karlsson, Swedish painter, born 1932, dead 2009.

Withdrawn

Auction date:

Monday October 22 2018
at 19:14:58



  • Thema-auction
  • Oct 22

Grafik

På Tema Grafik den 22 oktober har vi samlat grafisk konst av konstnärer som Mårten Andersson, Georges Braque, James Coignard, Corneille, Lena Cronqvist, Peter Dahl, Salvador Dalí, Carl Johan De Geer, ...



Read more about Grafik

  • Artist/Designer

Igge Karlsson

Igge Karlsson, Swedish painter, born 1932, dead 2009.

Read more about Igge Karlsson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik igge karlsson kvinna svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr