SILVER & METAL / Silver / Swedish punch glass 15539016
nr 1553 9016
SWEDISH PUNCH GLASS
6 parts, silver, 1973, invändigt förgyllda. Height: 5, 5 cm, weight: 190g,
6 st, silver, 1973, invändigt förgyllda. Höjd: 5,5 cm, vikt: 190g
1000
SEK 1000
Monday July 31 2023
at 18:50:54
800 kr
900 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver