Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 8224033



*

nr 822 4033


WATERCOLOUR (F)

unidentified artist, Motiv från Cagnes, signerad 1939, 30x22,


oidentifierad konstnär, Motiv från Cagnes, signerad 1939, 30x22


Droit De Suite

Yes

Estimate:

500

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday April 29 2013
at 19:00:58


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/4 18:06:56 1      Vinnande bud
29/4 18:55:58 2      200 kr



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller cagnes vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr