Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 10895399



*

nr 1089 5399


Skulptur

keramik, Kotte, höjd, 53


Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 februari 2017
kl 18:51:24


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
11/2 12:55:12 1      700 kr
12/2 14:49:52 2      1.100 kr
12/2 23:00:31 3      1.000 kr
12/2 23:00:31 2      1.100 kr (Budbetjänt)
13/2 18:43:10 4      1.500 kr
13/2 18:43:40 5      1.300 kr
13/2 18:43:41 4      1.400 kr (Budbetjänt)
13/2 18:45:12 5      Vinnande bud
13/2 18:46:24 4      1.700 kr
13/2 18:46:24 5      (budbetjänt)


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: höjd keramik konsthantverk kotte skulptur
  • 7041 Skulptur
    brons på stensockel, Signerad. Höjd: 13 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:33
  • 7057 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 20 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:05
  • 7056 Skulptur
    brons, Art Déco-stil. Höjd: 38 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:41
  • 7042 Skulptur
    brons, Puck Stocklassa (1922-2014), Sverige. Signe..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:31
  • 7046 Skulptur
    Halvar Frisendahl (1889-1953), Sverige. Signerad. ..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:55
  • 7066 Skulptur
    Keramik, Gudmundur Einarsson, Island, Valross. Län..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:30




Ladda ner broschyr