ART / Sculptures and works of art / Sculpture 9491071

nr 949 1071

Ã…ke Holm

(1900-1980), Sverige

Ã…ke Holm (1900-1980), 1940s, rooster, Glaserat lergods, height: 33 cm, tillverkningsskador alt. repairs.

SCULPTURE, Åke Holm (1900-1980), 1940-tal, Tupp, Glaserat lergods, höjd: 33 cm

Condition: tillverkningsskador alt. lagningar

Ã…ke Holm, born 1900, dead 1980, Swedish ceramist.

Yes

4000

SEK 2000

Monday Mars 16 2015
at 18:52:57

16/3 16:48:25 1      Vinnande bud

  • Thema-auction
  • Mar 16

Keramiker - Lisa Larson & Co

Read more about Keramiker - Lisa Larson & Co

  • Artist/Designer

Ã…ke Holm

Read more about Ã…ke Holm