ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7335124
*
nr 733 5124
Spegel
barockstil, höjd: 95
Kondition: mindre sprickor i glaset
Utrop:
700 kr
Såld:
850 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 januari 2012
kl 17:10:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/12 19:11:05
1
300 kr
28/12 11:01:50
2
350 kr
5/1 08:13:07
1
400 kr
8/1 22:54:56
3
800 kr
9/1 16:31:17
1
500 kr
9/1 16:31:54
1
600 kr
9/1 16:32:19
1
700 kr
9/1 16:32:45
1
800 kr
9/1 16:33:12
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Kondition: mindre sprickor i glaset
nr 733 5124
Spegel
barockstil, höjd: 95
Kondition: mindre sprickor i glaset
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 850 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 januari 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/12 19:11:05 | 1 | 300 kr |
| 28/12 11:01:50 | 2 | 350 kr |
| 5/1 08:13:07 | 1 | 400 kr |
| 8/1 22:54:56 | 3 | 800 kr |
| 9/1 16:31:17 | 1 | 500 kr |
| 9/1 16:31:54 | 1 | 600 kr |
| 9/1 16:32:19 | 1 | 700 kr |
| 9/1 16:32:45 | 1 | 800 kr |
| 9/1 16:33:12 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



