Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 9601818



*

nr 960 1818


Lasse Stevenfeldt

(1930-2014), Sverige


Lasse Stevenfeldt (1930-2014), composition, ej signerad, on paper, sheet: 42x70 cm,


MIXED MEDIA, Lasse Stevenfeldt (1930-2014), Komposition, ej signerad, på papper, bladets mått: 42x70 cm


Lasse Stevenfeldt, Swedish painter, born 1930, dead 2014.

Estimate:

1000

Sold:

SEK 100

Auction date:

Monday May 11 2015
at 20:48:53


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/5 20:11:58 1      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Lasse Stevenfeldt

Lasse Stevenfeldt, Swedish painter, born 1930, dead 2014.

Read more about Lasse Stevenfeldt
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik ej signerad komposition lasse stevenfeldt papper svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
  • 9363 WATERCOLOUR
    Gunvor Siik, fotografen. Signed. Watercolour, Imag..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:16
  • 9064 WATERCOLOUR
    Hans Prins (b. 1908), Sweden. Signed, dated 78. Wa..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 20:39
  • 9386 WATERCOLOUR
    Mari Simmulson (1911-2000), Sweden. (tillskriven),..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:24
  • 9185 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signerad Paul, Stockholm, Söd..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 20:17
  • 9325 WATERCOLOUR
    unidentified artist. Signed, dated 76, landscape, ..//
     

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 19:06
  • 9315 WATERCOLOUR
    Signerad Geerd, "Tomte". Watercolour, Image dimens..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    2 feb at 18:45




Ladda ner broschyr