GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 17475148
*
nr 1747 5148
Fat
keramik, Riddare. Diameter: 43 cm
Kondition: lagad, skadad
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2025
kl 18:01:25
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik riddare
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27
-
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29
-
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03
-
8280 Karaff
+ fat+ skål+ 2 glas, gulddekor. Höjd: 4,5-26, diam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:36
-
8218 Skål
+ fat, Glas, etsad dekor. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:30
-
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58
*
Fat
Kondition: lagad, skadad
nr 1747 5148
Fat
keramik, Riddare. Diameter: 43 cm
Kondition: lagad, skadad
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2025 |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik riddare
-
8068 Fat
+ ägg, Keramik, Paradisverkstan, Öland. Diameter: ..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:27 -
8090 Fat
Höganäs + 5 st djupa tallrikar Gabriel. Bredd: 33 ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:29 -
8235 Glas
3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:03
-
8280 Karaff
+ fat+ skål+ 2 glas, gulddekor. Höjd: 4,5-26, diam..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:36 -
8218 Skål
+ fat, Glas, etsad dekor. Diameter: 22 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:30 -
8246 Skål
på fot + fat, Porsöin, 1800-tal. Längd: 26 cm, dia..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:58



