KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15833060

nr 1583 3060

Rudolf Jelinek

(1880-1958), Österrike

Oljemålning, Mor och barn. Signerad. Olja på pannå, 80x58 cm, yttermått inklusive ram: 91x70 cm

Rudolf Jelinek, målare född 1880, död 1958.

Utrop:

500 kr

Såld:

100 kr

måndag 4 december 2023
kl 19:07:38

28/11 22:44:01 1      Vinnande bud

Rudolf Jelinek

Läs mer om Rudolf Jelinek