KONST / Oljemålningar / Oljemålning 5282476
nr 528 2476
Gunnar Svensson, 48x50, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Utrop:
100 kr
Såld:
800 kr
måndag 2 juni 2008
kl 17:08:29
100 kr
250 kr
350 kr
450 kr
550 kr
650 kr
750 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Silver
Mässing
Farstagods