LIGHTING / Floor lamps / Floor lamp 8594314
*
nr 859 4314
FLOOR LAMP
3-branched, metal, 1950s,
3-armad, metall, 1950-tal
Estimate:
800
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday November 11 2013
at 20:51:37
- Bid history
Time
Bidder
Bid
6/11 11:29:43
1
300 kr
8/11 08:53:09
2
500 kr
8/11 09:32:58
3
500 kr
11/11 20:26:22
4
Vinnande bud
11/11 20:43:37
1
700 kr
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor metall
-
4252 FLOOR LAMP
Bergboms, G-34. Height: ca 158,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
10 juni at 19:27
-
4242 FLOOR LAMP
Mässing med glasskärmar. Height: 185 cm,
Present: SEK 400
Auction ends
tomorrow
10 juni at 20:27
*
FLOOR LAMP
Read more about 50/60-tal
nr 859 4314
FLOOR LAMP
3-branched, metal, 1950s,
3-armad, metall, 1950-tal
Estimate: | 800 |
---|---|
Sold: | SEK 700 |
Auction date: |
Monday November 11 2013 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
6/11 11:29:43 | 1 | 300 kr |
8/11 08:53:09 | 2 | 500 kr |
8/11 09:32:58 | 3 | 500 kr |
11/11 20:26:22 | 4 | Vinnande bud |
11/11 20:43:37 | 1 | 700 kr |
- Thema-auction
Nov 11
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: golvlampa golvlampor metall
-
4252 FLOOR LAMP
Bergboms, G-34. Height: ca 158,
Present: SEK 300
Auction ends
tomorrow
10 juni at 19:27 -
4242 FLOOR LAMP
Mässing med glasskärmar. Height: 185 cm,
Present: SEK 400
Auction ends
tomorrow
10 juni at 20:27