Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 10288008



*

nr 1028 8008


Thure Wallner

(1888-1965), Sverige


Thure Wallner (1888-1965), squirrel, signed, 21x26,


WATERCOLOUR, Thure Wallner (1888-1965), Ekorre, signerad, 21x26


Condition: missfärgningar

Thure Wallner, born 1888, dead 1965, Swedish painter.

Estimate:

1000

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday Mars 28 2016
at 20:47:06


  • Bid history
Time Bidder Bid
25/3 08:49:49 1      300 kr
28/3 20:42:06 2      Vinnande bud



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Thure Wallner

Thure Wallner, born 1888, dead 1965, Swedish painter.

Read more about Thure Wallner
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ekorre svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige thure wallner vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr