ART / Lithographs / Litograph in colors 9344274
*
nr 934 4274
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Sven Lidberg (1929-2009), Skärgårdsmotiv, 1/280, motivet: 46x42,
LITOGRAPH IN COLORS, Sven Lidberg (1929-2009), Skärgårdsmotiv, 1/280, motivet: 46x42
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Droit De Suite
Estimate:
1000
Sold:
SEK 1900
Auction date:
Monday January 12 2015
at 19:36:39
- Bid history
Time
Bidder
Bid
31/12 13:34:28
1
700 kr
2/1 17:21:33
2
900 kr
11/1 12:22:04
3
900 kr
11/1 12:22:04
2
900 kr (Robot)
11/1 12:22:21
3
1.000 kr
11/1 21:04:26
2
1.200 kr
12/1 12:04:31
4
1.600 kr
12/1 15:51:19
2
1.600 kr
12/1 15:51:19
4
1.600 kr (Robot)
12/1 15:51:46
2
1.800 kr
12/1 18:47:11
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.
Read more about e-auktion
- Artist/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Read more about Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgården skärgårdsmotiv sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
today
3 juni at 20:46
-
3257 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Leif Rönn (b. 1939), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 350
Auction ends
today
3 juni at 20:09
-
3202 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:23
-
3204 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 19:43
-
3203 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:49
-
3200 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 18:16
*
Sven Lidberg
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Läs om budbetjänten
Read more about e-auktion
Read more about Sven Lidberg
nr 934 4274
Sven Lidberg
(1929-2009), Sverige
Sven Lidberg (1929-2009), Skärgårdsmotiv, 1/280, motivet: 46x42,
LITOGRAPH IN COLORS, Sven Lidberg (1929-2009), Skärgårdsmotiv, 1/280, motivet: 46x42
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 1000 |
Sold: | SEK 1900 |
Auction date: |
Monday January 12 2015 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
31/12 13:34:28 | 1 | 700 kr |
2/1 17:21:33 | 2 | 900 kr |
11/1 12:22:04 | 3 | 900 kr |
11/1 12:22:04 | 2 | 900 kr (Robot) |
11/1 12:22:21 | 3 | 1.000 kr |
11/1 21:04:26 | 2 | 1.200 kr |
12/1 12:04:31 | 4 | 1.600 kr |
12/1 15:51:19 | 2 | 1.600 kr |
12/1 15:51:19 | 4 | 1.600 kr (Robot) |
12/1 15:51:46 | 2 | 1.800 kr |
12/1 18:47:11 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
Jan 12
e-auktion
Årets första auktion innehåller en liten specialavdelning med 24 verk av Stockholmsfödda konstnären Stefan Tunedal. Tunedal är född 1959.Read more about e-auktion
- Artist/Designer
Sven Lidberg
Sven Lidberg, Swedish painter, born 1929 in Stockholm, dead 2009.Read more about Sven Lidberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad skärgård skärgården skärgårdsmotiv sven lidberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
3258 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Anders Fogelin (1933-1982), Sweden. Signed,..//
Auction ends
today
3 juni at 20:46 -
3257 LITOGRAPH IN C..
2 pcs, Leif Rönn (b. 1939), Sweden. Signed, number..//
Present: SEK 350
Auction ends
today
3 juni at 20:09 -
3202 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:23
-
3204 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 19:43 -
3203 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 20:49 -
3200 LITOGRAPH IN C..
Albert Johansson (1926-1998), Sweden. Composition...//
Present: SEK 600
Auction ends
today
3 juni at 18:16