SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Skål 10753065
nr 1075 3065
Skål
silver, CG Hallberg, förgylld insida, 1954, höjd: 5 cm, 71, 2 g ca
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 12 december 2016
kl 20:09:11
12/12 17:46:32
12 dec
Silver
Läs mer om Silver
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver