Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastel 12779217



*

nr 1277 9217


PASTEL

Margitay, Modell. Signed. 27x20 cm,


Margitay, Modell. Signerad. 27x20 cm


Estimate:

500

Sold:

SEK 800

Auction date:

Monday September 30 2019
at 18:40:25


  • Bid history
Time Bidder Bid
27/9 22:12:44 1      100 kr
30/9 18:22:07 2      450 kr
30/9 18:25:00 3      300 kr
30/9 18:25:00 2      350 kr (Robot)
30/9 18:25:33 3      450 kr
30/9 18:25:33 2      450 kr (Robot)
30/9 18:27:01 3      500 kr
30/9 18:27:39 2      600 kr
30/9 18:30:33 3      700 kr
30/9 18:35:25 4      Vinnande bud
30/9 18:35:52 4      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita margitay modell pastell vattenfärg
  • 6579 CRAYON
    unidentified artist. Signed, mops, outer dimension..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 20:42
  • 4454 PASTEL
    Erland Cullberg (1931-2012), Sweden. Signed, dated..//
    Present: SEK 400

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:07
  • 6007 PASTEL
    portrait of a dog, Vorsteh, "Nick". Signed, dated ..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 19:57
  • 6485 PASTELS
    2 pcs, Carl Brandt. Signed, landscape, 16x48 cm, o..//
     

    Auction ends
    in 10 days
    12 jan at 18:40




Ladda ner broschyr