GLASS & CERAMICS / Ceramics / Skål+ 5475433

nr 547 5433

Skål+

Lenght: ()

fat, Meissen, diameter: 15-21 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

100

SEK 550

Monday October 20 2008
at 17:12:07

Meissen
1710 startades Europas första porslinsfabrik i Meissen.