ART / Oil paintings / Oil painting 14011002
nr 1401 1002
Sven Ahlgren
(1922-1997), Sverige
Sven Ahlgren (1922-1997), Sweden. Stockholmsvy över Stadshuset och Västerbron, Oil on panel. Signerad Ahlgren, 26x42 cm, outer dimensions including frame: 42x58 cm,
OIL PAINTING, Stockholmsvy över Stadshuset och Västerbron, olja på pannå. Signerad Ahlgren, 26x42 cm, yttermått inklusive ram: 42x58 cm
Sven Ahlgren, Swedish painter born 1922, dead 1997.
8000
SEK 6000
Monday May 31 2021
at 20:41:38
23/5 07:01:42
- Klassiska
May 31
Klassiska
Read more about Klassiska