Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Mixed media 8056060



*

nr 805 6060


MIXED MEDIA

Tibetansk 1800-tal, 87x61,


Tibetansk 1800-tal, 87x61


Estimate:

3000

Sold:

SEK 2200

Auction date:

Monday January 28 2013
at 20:43:03


  • Bid history
Time Bidder Bid
26/1 10:06:13 1      1.500 kr
28/1 20:03:04 2      2.000 kr
28/1 20:36:52 3      Vinnande bud



  • Klassiska
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blandteknik tibetansk 1800-tal vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr