Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Wood engraving 12848121



*

nr 1284 8121


WOOD ENGRAVING

Japan, 20th century, Geisha, 57x28,


Japan, 1900-tal, Geisha, 57x28 cm


Estimate:

600

Sold:

SEK 450

Auction date:

Monday October 28 2019
at 18:42:28


  • Bid history
Time Bidder Bid
22/10 21:29:29 1      150 kr
23/10 15:12:15 2      300 kr
23/10 21:50:06 3      350 kr
26/10 12:51:46 4      400 kr
27/10 00:27:02 3      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien etsningar geisha grafik japan japansk linoleumsnitt träsnitt
  • 9183 ETCHING
    Hans Wigert (1932-2015), Sweden. Signed, numbered ..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 19:07
  • 9024 ETCHING
    Italian artist, sigm EA. Image dimensions: 29x40 c..//
     

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:07
  • 9327 ETCHING
    Philip von Schantz (1928-1998), Sweden. Signed, nu..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    this Monday
    2 feb at 20:22




Ladda ner broschyr