LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Nattljusstakar 5122449
nr 512 2449
Nattljusstakar
Lenght: ()
1-par, silver, Finland 1882, längd: 17 (skador)
2000
SEK 1700
Monday Mars 3 2008
at 16:00:00
3/3 15:53:44
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver