KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 9599610
nr 959 9610
Einar Rosén
(1910-1998), Sverige
Akvarell, Einar Rosén (1910-1998), Eka, signerad. 1951, motivet: 26x34
Einar Rosén, svensk målare och grafiker född 1910, död 1998.
måndag 4 maj 2015
kl 18:13:59
Einar Rosén
Läs mer om Einar Rosén