Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Graphic art 17408245



*

nr 1740 8245


GRAPHIC ART

2 pcs, unidentified artist. Portrait. Sheet: 20x14 cm, outer dimensions including frame: 38x31 cm. No signature, blekta.


2 st, Oidentifierad konstnär. Porträtt. Bladets mått: 20x14 cm, yttermått inklusive ram: 38x31 cm. Ej signerad


Condition: blekta

Estimate:

500

Auction date:

Monday November 17 2025
at 19:06:03


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller ej signerad grafiskt blad porträtt porträttmåleri vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr