ART / Lithographs / Färgseriegrafi 16592052
nr 1659 2052
Owe Gustafson
(f. 1940), Sverige
Owe Gustafson (b. 1940), Sweden. Motiv ur "Fem myror är fler än fyra elefanter". Signed, numbered 249/300, color serigraphy, bladmått ca 60x43 cm. Proveniens: från utställningen Fem myror är fler än fyra elefanter, år 2000, signed, numbered 134/300. Image dimensions: 59x41, 5, outer dimensions including frame: 69x52 cm,
Färgseriegrafi, Motiv ur "Fem myror är fler än fyra elefanter". Signerad, numrerad 249/300, färgserigrafi, bladmått ca 60x43 cm. Proveniens: från utställningen Fem myror är fler än fyra elefanter, år 2000, Signerad, numrerad 134/300. Bildmått: 59x41,5, yttermått inklusive ram: 69x52 cm
Owe Gustafson, Swedish artist born 1940.
1500
SEK 2600
Monday November 18 2024
at 19:08:02
1.000 kr
1.100 kr
1.400 kr
1.400 kr
1.400 kr (Robot)
1.500 kr
1.700 kr
1.900 kr
2.000 kr
2.400 kr
- Thema-auction
Nov 18
Read more about Grafik