Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Pastell 9298166



*

nr 929 8166


Pastell

Carl Fredrik von Saltza, kvinna med hund, signed. , 76x64,


Carl Fredrik von Saltza, kvinna med hund, signerad. , 76x64


Droit De Suite

Yes

Estimate:

1200

Sold:

SEK 350

Auction date:

Monday December 8 2014
at 19:48:24


  • Bid history
Time Bidder Bid
8/12 14:51:37 1      300 kr
8/12 19:43:24 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djur färgkrita hund hundmotiv hundporträtt kvinna kvinna med hund kvinnor pastell vattenfärg
  • 8360 PASTEL
    Monogramsignerad AE, modell, sheet: 36x25 cm, oute..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:11
  • 8204 PASTEL
    unidentified artist. No signature, indoor picture,..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:18




Ladda ner broschyr