KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13592438
nr 1359 2438
Stig Jonzon
(1913-1987), Sverige
Oljemålning, Triumfbågen, Paris. Signerad, daterad 1981. Olja på duk, 32x40 cm
Stig Jonzon, född 1913 på Öland, död 1987, svensk målare och tecknare.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 9 november 2020
kl 20:29:16
5/11 23:27:31
Stig Jonzon
Läs mer om Stig Jonzon