MISCELLANEOUS / Mirrors / Mirror 7428045
*
nr 742 8045
MIRROR
Gustavian style, 19th century, Gouache fält, height: 110, (senare glas).
Gustaviansk stil, 1800-tal, Gouache fält, höjd: 110
Condition: (senare glas)
Estimate:
4000
Sold:
SEK 3000
Auction date:
Monday February 27 2012
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
17/2 17:23:14
1
Vinnande bud
- Klassiska
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gouache fält gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
8291 MIRROR
19th century, delvis förgylld ram, 77x53, wear, da..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:03
-
8195 MIRROR
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Width: 46 cm, damaged.
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:18
-
7027 MIRROR
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm, wear, damages.
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:12
-
8125 MIRROR
Markaryd, pine wood, 144x66 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:07
*
MIRROR
Condition: (senare glas)
nr 742 8045
MIRROR
Gustavian style, 19th century, Gouache fält, height: 110, (senare glas).
Gustaviansk stil, 1800-tal, Gouache fält, höjd: 110
Condition: (senare glas)
| Estimate: | 4000 |
|---|---|
| Sold: | SEK 3000 |
| Auction date: |
Monday February 27 2012 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 17/2 17:23:14 | 1 | Vinnande bud |
- Klassiska
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gouache fält gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
8291 MIRROR
19th century, delvis förgylld ram, 77x53, wear, da..//
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:03 -
8195 MIRROR
1930/40-tal Höjd: 100 cm. Width: 46 cm, damaged.
Auction ends
this Monday
26 jan at 18:18 -
7027 MIRROR
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm, wear, damages.
Auction ends
this Monday
26 jan at 19:12
-
8125 MIRROR
Markaryd, pine wood, 144x66 cm,
Present: SEK 500
Auction ends
this Monday
26 jan at 20:07



