Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 4078700



*

nr 407 8700


Salvador Dalí

(1904-1989), Spanien


Etsning , Salvador Dalí, 115/300, 52x43


Salvador Dalí, spansk målare född 1904, död 1989.

Följerätt

Ja

Utrop:

2.000 kr

Såld:

2.000 kr

Sista tid för bud online:

tisdag 18 april 2006
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
15/4 13:09:21 1      Vinnande bud
18/4 09:39:47 1      justering av budtak



  • Konstnär/Designer

Salvador Dalí

Salvador Dalí, spansk målare född 1904, död 1989.

Läs mer om Salvador Dalí
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: dali dalí etsning etsningar europa grafik salvador dali salvador dalí spanien spansk spanska sydeuropa
  • 6573 Etsning
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:15
  • 6436 Etsning
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:20
  • 7069 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:11
  • 7072 Etsning
    Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:37
  • 6344 Färgetsning
    Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 18:54
  • 7068 Färgetsning
    Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:47




Ladda ner broschyr