KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13351134
*
nr 1335 1134
Astrid Forsell Gullstrand
(1874-1952), Sverige
Oljemålning, Självporträtt. Osignerad. Olja på duk, 46x41 cm
Kondition: lös duk
Astrid Forsell Gullstrand, svensk bildkonstnär född 1874, död 1952.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 juni 2020
kl 20:22:55
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/6 18:17:30
1
100 kr
23/6 19:30:51
2
150 kr
26/6 11:40:48
3
250 kr
26/6 12:08:18
4
250 kr
26/6 12:08:18
3
250 kr (Budbetjänt)
29/6 15:37:39
3
300 kr
29/6 19:58:15
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Astrid Forsell Gullstrand
Astrid Forsell Gullstrand, svensk bildkonstnär född 1874, död 1952.
Läs mer om Astrid Forsell Gullstrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar självporträtt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Astrid Forsell Gullstrand
Kondition: lös duk
Astrid Forsell Gullstrand, svensk bildkonstnär född 1874, död 1952.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
Läs mer om Astrid Forsell Gullstrand
nr 1335 1134
Astrid Forsell Gullstrand
(1874-1952), Sverige
Oljemålning, Självporträtt. Osignerad. Olja på duk, 46x41 cm
Kondition: lös duk
Astrid Forsell Gullstrand, svensk bildkonstnär född 1874, död 1952.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 juni 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 22/6 18:17:30 | 1 | 100 kr |
| 23/6 19:30:51 | 2 | 150 kr |
| 26/6 11:40:48 | 3 | 250 kr |
| 26/6 12:08:18 | 4 | 250 kr |
| 26/6 12:08:18 | 3 | 250 kr (Budbetjänt) |
| 29/6 15:37:39 | 3 | 300 kr |
| 29/6 19:58:15 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
29 jun
Kvinnliga konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med enbart kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften a ...
Läs mer om Kvinnliga konstnärer
- Konstnär/Designer
Astrid Forsell Gullstrand
Astrid Forsell Gullstrand, svensk bildkonstnär född 1874, död 1952.Läs mer om Astrid Forsell Gullstrand
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar självporträtt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



