ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5988617
*
nr 598 8617
Spegel
Förgylld, Sekelskifte, höjd: 130
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2009
kl 19:59:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/9 12:06:11
1
1.500 kr
7/9 13:21:58
2
750 kr
7/9 17:32:13
3
1.100 kr
7/9 19:30:31
4
1.300 kr
7/9 19:32:58
4
1.500 kr
7/9 19:33:53
4
1.600 kr
7/9 19:34:51
1
2.000 kr
7/9 19:37:31
4
2.000 kr
7/9 19:38:27
4
2.100 kr
7/9 19:40:20
1
Vinnande bud
7/9 19:42:38
1
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene sekelskifte spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 598 8617
Spegel
Förgylld, Sekelskifte, höjd: 130
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2009 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/9 12:06:11 | 1 | 1.500 kr |
| 7/9 13:21:58 | 2 | 750 kr |
| 7/9 17:32:13 | 3 | 1.100 kr |
| 7/9 19:30:31 | 4 | 1.300 kr |
| 7/9 19:32:58 | 4 | 1.500 kr |
| 7/9 19:33:53 | 4 | 1.600 kr |
| 7/9 19:34:51 | 1 | 2.000 kr |
| 7/9 19:37:31 | 4 | 2.000 kr |
| 7/9 19:38:27 | 4 | 2.100 kr |
| 7/9 19:40:20 | 1 | Vinnande bud |
| 7/9 19:42:38 | 1 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene sekelskifte spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



