LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candelabras 8652532
nr 865 2532
CANDELABRAS
one pair, nickel silver, 19th century, height: 47,
1 par, nysilver, 1800-tal, höjd: 47
1500
SEK 1100
Monday December 16 2013
at 19:28:27
900 kr
900 kr
1.000 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.