KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Grafiskt blad 12224509
*
nr 1222 4509
Carl Locher
(1851-1915), Danmark
Grafiskt blad, Marin. Signerad, daterad 1899. Motivet: 23x31 cm
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Utrop:
300 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 december 2018
kl 20:38:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/12 19:11:04
1
200 kr
10/12 20:23:32
2
150 kr
10/12 20:23:32
1
200 kr (Budbetjänt)
10/12 20:33:27
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Locher
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Läs mer om Carl Locher
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl locher danmark dansk dansk design danska danskt europa fartyg fartygsporträtt grafiskt blad marin norden skandinavien skandinavisk
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44
-
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38
*
Carl Locher
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Carl Locher
nr 1222 4509
Carl Locher
(1851-1915), Danmark
Grafiskt blad, Marin. Signerad, daterad 1899. Motivet: 23x31 cm
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död på Skagen 1915.
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 december 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/12 19:11:04 | 1 | 200 kr |
| 10/12 20:23:32 | 2 | 150 kr |
| 10/12 20:23:32 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
| 10/12 20:33:27 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Carl Locher
Carl Locher, dansk bildkonstnär född 1851 i Flensborg, död pÃ¥ Skagen 1915.Läs mer om Carl Locher
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: carl locher danmark dansk dansk design danska danskt europa fartyg fartygsporträtt grafiskt blad marin norden skandinavien skandinavisk
-
8049 Färglitografi
+ häfte med dikter, Thomas Wahlström (1964), "Turn..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:44 -
8043 Färglitografi
Inger Winther, "Agtipar". Signerad, numrerad ea 3/..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:51 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:13 -
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:38



