LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Candelabras 12257140
nr 1225 7140
CANDELABRAS
one pair. CR Carlström. Late 19th century, nickel silver. Height: 49 cm,
Ett par. CR Carlström. Sent 1800-tal, nysilver. Höjd: 49 cm
2000
SEK 1100
Monday December 17 2018
at 18:07:09
1.100 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.