ART / Oil paintings / Oil painting 16541009
nr 1654 1009
Peder Duke
(1938-2003), Sverige
Peder Duke (1938-2003), Sweden. Signera a Tergo, "Gul Spridning". Signature a tergo. Oil on canvas, ej ramad. Image dimensions: 95x120. Olja på duken mått: 106x130 cm, unframed,
OIL PAINTING, Signera a Tergo, "Gul Spridning". Signerad a Tergo. Olja på duk, ej ramad. Bildmått: 95x120. Olja på duken mått: 106x130 cm, oramad
Peder Duke, born 1938 in Stockholm, dead 2003, Swedish painter and draughtsman.
Withdrawn
Monday October 28 2024
at 18:01:08
- Klassiska
Oct 28
Klassiska
Read more about Klassiska
Peder Duke
Read more about Peder Duke