FURNITURE / Chairs and Stools / Fåtölj 4797345
*
nr 479 7345
Fåtölj
Lenght: ()
Jetson, skinn (slitage)
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1400
Auction date:
Monday August 13 2007
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
12/8 18:30:24
1
1.300 kr
12/8 23:18:11
2
Vinnande bud
12/8 23:19:10
2
justering av budtak
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathsson fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol karmstolar läder skinn slitage stol stolar
-
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
in a week
19 jan at 18:09
-
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Auction ends
in a week
19 jan at 20:50
-
6755 ARMCHAIRS
one pair, Gunilla Allard (b. 1957), Sweden. Lammhu..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37
*
Fåtölj
nr 479 7345
Fåtölj
Lenght: ()
Jetson, skinn (slitage)
| Estimate: | 1500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1400 |
| Auction date: |
Monday August 13 2007 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 12/8 18:30:24 | 1 | 1.300 kr |
| 12/8 23:18:11 | 2 | Vinnande bud |
| 12/8 23:19:10 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Emmafåtölj
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
Stoppad fåtölj i nyrokoko
Jetson av Bruno Mathsson
Stolen Jetson, formgiven av Bruno Mathsson är en klassiker inom svensk möbeldesign.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bruno mathsson fåtölj jetson jetson-fåtölj jetsonfåtölj karmstol karmstolar läder skinn slitage stol stolar
-
5252 ARMCHAIR
+ footstool, Arnhilds hus, 1990-tal, wear.
Auction ends
in a week
19 jan at 18:09 -
6060 ARMCHAIRS
3 pcs,
Auction ends
in a week
19 jan at 20:50 -
6755 ARMCHAIRS
one pair, Gunilla Allard (b. 1957), Sweden. Lammhu..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:37



