ART / Lithographs / Litografisk affisch 16197221
*
nr 1619 7221
Litografisk affisch
Picasso, "Cote de azur", unframed, unframed, Henri Duchamps lith, 99x66 cm. No signature,
Picasso, "Cote de azur", oramat löst blad, oramad, Henri Duchamps lith, 99x66 cm. Ej signerad
Droit De Suite
Estimate:
2000
Sold:
SEK 3400
Auction date:
Monday May 13 2024
at 20:14:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
7/5 21:03:51
1
1.500 kr
12/5 17:43:14
1
2.600 kr
13/5 12:43:37
2
3.200 kr
13/5 19:40:38
1
Vinnande bud
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad henri duchamps lith litografier litografisk affisch oramat löst blad pablo picasso picasso
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13
-
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:05
-
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:16
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:54
-
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:43
-
7085 LITOGRAPH IN C..
unidentified artist. Signed, numbered 15/100, date..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:31
*
Litografisk affisch
nr 1619 7221
Litografisk affisch
Picasso, "Cote de azur", unframed, unframed, Henri Duchamps lith, 99x66 cm. No signature,
Picasso, "Cote de azur", oramat löst blad, oramad, Henri Duchamps lith, 99x66 cm. Ej signerad
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 2000 |
| Sold: | SEK 3400 |
| Auction date: |
Monday May 13 2024 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 7/5 21:03:51 | 1 | 1.500 kr |
| 12/5 17:43:14 | 1 | 2.600 kr |
| 13/5 12:43:37 | 2 | 3.200 kr |
| 13/5 19:40:38 | 1 | Vinnande bud |
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad henri duchamps lith litografier litografisk affisch oramat löst blad pablo picasso picasso
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13 -
7045 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:05 -
7044 LITOGRAPH IN C..
Berndt Wennström (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:16
-
6223 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:54 -
6348 LITOGRAPH IN C..
Michael Qvarsebo (b. 1945), Sweden. Signed, number..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:43 -
7085 LITOGRAPH IN C..
unidentified artist. Signed, numbered 15/100, date..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:31



