KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13751006
nr 1375 1006
Oskar Bergman
(1879-1963), Sverige
Akvarell, "Is och snö". Signerad, daterad 1943. Motivet: 35,5x50 cm
Oskar Bergman, född 1879 i Stockholm, död 1963, svensk målare och etsare.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
10.500 kr
måndag 25 januari 2021
kl 20:47:04
24/1 14:31:30
10.000 kr
25/1 20:31:28
- Klassiska
25 jan
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Oskar Bergman
Läs mer om Oskar Bergman