KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 9794505
*
nr 979 4505
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Träsnitt, 2 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), 1973, 64/500
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Följerätt
Utgick
Sista tid för bud online:
måndag 7 september 2015
kl 18:38:15
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt nisse zetterberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06
*
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Läs mer om Nisse Zetterberg
nr 979 4505
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Träsnitt, 2 st, Nisse Zetterberg (1910-1986), 1973, 64/500
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
Utgick |
|
| Sista tid för bud online: |
måndag 7 september 2015 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Nisse Zetterberg
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Nisse Zetterberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik linoleumsnitt nisse zetterberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
6445 Träsnitt
Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Signerad, dat..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:06



