GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 2153483
*
nr 215 3483
Vas
Argenta, skador, H.21
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 februari 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/2 16:49:19
1
300 kr
16/2 20:03:43
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar skador vas wilhelm kåge
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:08
-
6065 Vas
Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55
-
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:06
-
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:08
-
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:09
-
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:37
*
Vas
nr 215 3483
Vas
Argenta, skador, H.21
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 februari 2003 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/2 16:49:19 | 1 | 300 kr |
| 16/2 20:03:43 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Argenta
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
Keramikern Wilhelm Kåge (1889-1960) skapade på 1920-talet Argentagodset som fick sitt genombrott på Stockholmsutställingen 1930.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: argenta filigran gustavsberg keramik silverinläggning silverinläggningar skador vas wilhelm kåge
-
6760 Vas
Ernest Gordon (1926-2008), Sverige. Åfors, brunton..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:08 -
6065 Vas
Hugo Elmqvist (1862-1930), Sverige. Jugend, brons,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55 -
6530 Vas
Jugend, Rörstrand, relief. Höjd: 13 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:06
-
6466 Vas
Mari Simmulson (1911-2000), Sverige. Upsala-Ekeby...//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:08 -
6446 Vas
Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Ur Karneval, G..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:09 -
6547 Vaser
2 st, ”Tang-Li” & Kosta Boda, Bertil Vallien (f. 1..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:37



