ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5213684
*
nr 521 3684
Spegel
nutida, höjd: 53
Utrop:
100 kr
Såld:
650 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2008
kl 16:14:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/4 15:36:33
1
250 kr
26/4 18:41:55
2
150 kr
27/4 11:38:05
3
300 kr
27/4 20:58:37
4
600 kr
28/4 13:55:54
3
400 kr
28/4 13:57:05
3
500 kr
28/4 13:58:19
3
600 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
-
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27
*
Spegel
nr 521 3684
Spegel
nutida, höjd: 53
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 650 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 26/4 15:36:33 | 1 | 250 kr |
| 26/4 18:41:55 | 2 | 150 kr |
| 27/4 11:38:05 | 3 | 300 kr |
| 27/4 20:58:37 | 4 | 600 kr |
| 28/4 13:55:54 | 3 | 400 kr |
| 28/4 13:57:05 | 3 | 500 kr |
| 28/4 13:58:19 | 3 | 600 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nutida spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6481 Spegel
Rokokostil, 118x50 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:19
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49 -
6668 Spegel
Rokokostil. Förgylld, 96x55 ca
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
1003 Spegel
Sengustaviansk, 190x88
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:27



