KONST / Litografier / Färglitografi 14003126
nr 1400 3126
Staffan Kronberg
(f. 1902), Sverige
Färglitografi, "Lillan i skogen". Signerad, numrerad HC II/LX. Motivet: 29x20 cm, yttermått inklusive ram: 51x40cm
Staffan Kronberg, svensk målare och konsthantverkare, född 1902.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 31 maj 2021
kl 18:48:23
31/5 17:19:42
Staffan Kronberg
Läs mer om Staffan Kronberg