KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 12154148
*
nr 1215 4148
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Akvarell, Signerad. Landskap Halland, 19x26
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 november 2018
kl 19:05:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
30/10 22:31:53
1
100 kr
31/10 19:36:28
2
300 kr
3/11 18:58:35
1
250 kr
3/11 18:58:35
2
300 kr (Budbetjänt)
3/11 18:59:02
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Läs mer om Sven Deurell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap halland sven deurell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52
-
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26
-
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:49
-
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
-
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22
*
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Sven Deurell
nr 1215 4148
Sven Deurell
(1904-1967), Sverige
Akvarell, Signerad. Landskap Halland, 19x26
Sven Deurell, svensk målare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 5 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 30/10 22:31:53 | 1 | 100 kr |
| 31/10 19:36:28 | 2 | 300 kr |
| 3/11 18:58:35 | 1 | 250 kr |
| 3/11 18:58:35 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
| 3/11 18:59:02 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Sven Deurell
Sven Deurell, svensk mÃ¥lare född 1904 i Stockholm, död 1967 i Paris.Läs mer om Sven Deurell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller landskap halland sven deurell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6678 Akvarell
Erik Viktorson (f. 1912), Sverige. Signerad, dater..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:52 -
6382 Akvarell
Frank C Belcher. Themsen med Tower Bridge. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:26 -
6303 Akvarell
Hjalmar Falk (1856-1938), Sverige. Signerad, Norrb..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:57
-
7048 Akvarell
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, "Eva den mond..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:49 -
6381 Akvarell
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956), Kustmotiv. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22 -
6578 Akvarell
Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sverige. Ej s..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:22



