KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulpturtavla 7931468

nr 793 1468

Skulpturtavla

Nyrokoko, brons, monogramsignerad, 28x20

Utrop:

500 kr

Såld:

600 kr

måndag 26 november 2012
kl 17:35:26

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.