KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13061272
*
nr 1306 1272
Artur Bianchini
(1869-1955), Sverige
Oljemålning, Hus vid vatten. Signerad. Olja på duk, 31x37 cm
Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2020
kl 19:14:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/2 22:38:47
1
1.400 kr
10/2 18:26:36
2
1.100 kr
10/2 18:26:36
1
1.200 kr (Budbetjänt)
10/2 18:27:57
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Artur Bianchini
Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.
Läs mer om Artur Bianchini
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: artur bianchini hus vid vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Artur Bianchini
Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Artur Bianchini
nr 1306 1272
Artur Bianchini
(1869-1955), Sverige
Oljemålning, Hus vid vatten. Signerad. Olja på duk, 31x37 cm
Artur Bianchini, svensk målare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.500 kr |
| Såld: | 1.500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2020 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/2 22:38:47 | 1 | 1.400 kr |
| 10/2 18:26:36 | 2 | 1.100 kr |
| 10/2 18:26:36 | 1 | 1.200 kr (Budbetjänt) |
| 10/2 18:27:57 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Artur Bianchini
Artur Bianchini, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1869, död i Stockholm 1955.Läs mer om Artur Bianchini
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: artur bianchini hus vid vatten olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



