KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12508445
*
nr 1250 8445
Per Collijn
(1878-1961), Sverige
Oljemålning, Fiskargatan, Stockholm, signerad. Olja på duk, 46x38
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2019
kl 20:48:32
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 13:00:58
1
350 kr
27/4 11:48:22
2
Vinnande bud
29/4 17:20:53
3
800 kr
29/4 17:20:53
2
(budbetjänt)
29/4 20:38:26
2
justering av budtak
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Collijn
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Läs mer om Per Collijn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskargatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar per collijn stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Per Collijn
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Per Collijn
nr 1250 8445
Per Collijn
(1878-1961), Sverige
Oljemålning, Fiskargatan, Stockholm, signerad. Olja på duk, 46x38
Per Collijn, svensk målare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2019 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 23/4 13:00:58 | 1 | 350 kr |
| 27/4 11:48:22 | 2 | Vinnande bud |
| 29/4 17:20:53 | 3 | 800 kr |
| 29/4 17:20:53 | 2 | (budbetjänt) |
| 29/4 20:38:26 | 2 | justering av budtak |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Per Collijn
Per Collijn, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1878, död 1961 i Stockholm.Läs mer om Per Collijn
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fiskargatan olja olja på duk oljemålning oljemålningar per collijn stockholm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



